Skip Navigation Links
فهرست برنامه ها
آرشیو برنامه ها
آموزش مداوم اینترنتی
قانون آموزش مداوم جامعه پزشكی
راهنماي كار با سامانه
سوالات رايج
برنامه گواهی فوت
مقدمات اخلاق در پژوهش- نسخه دوم
برنامه های مشمول امتیاز فرهنگي
مهارت های زندگی 1
مهارت های زندگی 2
ماژولهای آکادمی دیابت ایرانExpand ماژولهای آکادمی دیابت ایران

 

 

سوالات رايج سايت آموزش مداوم اينترنتي

1- شرایط مطالعه دوره های ارائه شده بر روی سایت چیست؟

مطالعه برنامه های آموزشی سایت برای همه آزاد و رایگان است.بعد از پایان هر برنامه و قبولی در ارزشیابی آن، در صورت نیاز به امتیاز آموزش مداوم می توانيد با پرداخت هزینه مربوطه گواهی نهایی شرکت در برنامه را دريافت نـمائيد.

2- چرا در سایت ثبت نام کنیم؟

با ثبت نام در سايت کارنامه دائمی از تمامی برنامه های مطالعه شده شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت و در صورتی که برنامه ای را نیمه تمام رها کرده باشید می توانید با مراجعه به کارنامه، ادامه برنامه را از همان محلی که نیمه تمام مانده بود مطالعه فرمائید.

امکانات دیگر سایت مانند شرکت در نظرسنجی و درخواست برنامه تنها برای ثبت نام شدگان مقدور است. در ضمن تا زمانی كه در سايت ثبت نام نكرده باشيد نمي توانيد از برنامه ها امتياز بگيريد. 

3- چرا براي استفاده از سايت آموزش مداوم اينترنتي (http://cme.tums.ac.ir)بايد ابتدا در سايت آموزش مداوم كل كشور (http://ircme.ir) ثبت نام كنيد؟

قبل از ثبت نام در سايت آموزش مداوم اينترنتي، ابتدا بايد در سامانه آموزش مداوم كل كشور (http://ircme.ir) ثبت نام كنيد. در اين صورت اطلاعات برنامه اي كه شما در سايت آموزش مداوم اينترنتي با موفقيت گذرانده ايد و هزینه آن را پرداخت کرده اید، به صورت خودكار وارد پروفايل شخصي شما در سايت آموزش مداوم كل كشور )http://ircme.ir( مي شود و شما مي توانيد براي گرفتن گواهي آن از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اقدام كنيد.

فرايند ثبت برنامه هايي كه شما در سايت آموزش مداوم اينترنتي دانشگاه علوم پزشكي تهران گذرانده ايد توسط web serviceي در سايت آموزش مداوم كل كشور انجام مي شود.

4- چگونه باید در سایت ثبت نام کنیم؟

به قسمت ثبت نام سایت مراجعه کرده و به راحتی با تکمیل تمام فیلدهای درخواستی، شامل اطلاعات شخصی و تحصیلاتی، در سایت ثبت نام کنید. براي ثبت نام بايد به موارد زير دقت كنيد:

براي انتخاب نام كاربري حتما از حروف انگليسي و عدد استفاده كنيد. بهترين انتخاب براي نام كاربري مي تواند كد ملي شما باشد.در صورتي كه آدرس پست الكترونيكي (email) خود را اشتباه وارد كنيد، كد فعال سازي برايتان ارسال نمي شود و شما نمي­توانيد password خود را دريافت كنيد و وارد سايت شويد. كد ملي حداقل بايد 10 رقمي بدون خط تيره يا فاصله باشد. قسمت آدرس نيز بايد بيش از 3 كلمه باشد. كدپستي حداقل بايد 10 رقمي باشد. شماره تلفن ثابت را با پيش شماره شهرستان وارد كنيد و تعداد شماره تلفن حداقل بايد 11 رقمي باشد. قسمت جامعه هدف، را با توجه به رشته تحصيلي خود انتخاب نماييد. به عنوان مثال در صورتيكه پزشك عمومي هستيد، بايد فقط گزينه پزشك عمومي را انتخاب كنيد.پس از انتخاب پزشك عمومي به دليل داشتن شماره نظام پزشكي فيلد شماره نظام پزشكي براي شما باز مي شود.در اين قسمت بايد شماره نظام پزشكي خود را وارد كنيد.اگر جامعه هدف شما جزء گروه هايي مي باشد كه نظام پزشكي ندارد، فيلد نظام پزشكي براي شما نشان داده نخواهد شد.در صورتيكه جزء گروه هاي خاص هستيد، به عنوان مثال پزشكان خانواده حتما گزينه پزشكان خانواده را تيك بزنيد. 

5- چگونه می توان از سایت امتیاز آموزش مداوم گرفت؟

بعد از پایان مطالعه هر برنامه، در صورت قبولی در سمت چپ برنامه، سبد خريد اضافه مي شود.با كليك بر روي سبد خريد، يك مورد به آن اضافه مي شود. بر روي سبد خريد (1 مورد) در بالاي صفحه كليك كنيد در اين صورت وارد قسمت پرداخت مي شويد. پرداخت به صورت online از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت و توسط کلیه کارت های عضو شتاب امكان پذير مي­باشد. پس از تأیید پرداخت، در صورت ثبت نام در سامانه آموزش مداوم كل كشور، اطلاعات برنامه اي كه شما آن را با موفقيت گذرانده ايد و هزینه آن را پرداخت کرده اید، به صورت اتوماتیک در پروفايل شخصي شما وارد مي شود و شما امتياز برنامه را كسب خواهيد كرد. شما مي توانيد براي گرفتن گواهي به سامانه اموزش مداوم كل كشور (http://ircme.ir) مراجعه نماييد.

6- پرداخت هزینه برنامه ها چگونه است؟

پرداخت به صورت  online از طریق درگاه اینترنتی بانک ملت و توسط کلیه کارت های عضو شتاب  امكان پذير مي­باشد. پس از تأیید پرداخت، در صورت ثبت نام در سامانه آموزش مداوم كل كشور، اطلاعات برنامه اي كه شما آن را با موفقيت گذرانده ايد و هزینه آن را پرداخت کرده اید، به طور اتوماتیک در پروفايل شخصي شما وارد مي شود و شما امتياز برنامه را كسب خواهيد كرد.

7- در صورت قطع شدن اینترنت در زمان مطالعه برنامه نیمه تمام چه می شود؟

کلیه برنامه هایی که به هر دلیلی اعم از قطع اینترنت یا فرصت نداشتن مخاطب، نیمه تمام بماند در آخرین کلیک برنامه حفظ (save) می شود و در سابقه مطالعاتی مخاطب تحت عنوان نیمه تمام ثبت می شود. لازم به ذکر است که این اتفاق تنها در صورتی که مخاطب محترم قبل از مطالعه در سایت ثبت نام کرده باشد اتفاق می افتد. شما می توانید در زمان بعدی با مراجعه به  سابقه مطالعاتی خود برنامه را از همان محلی که نیمه تمام مانده بود ادامه دهید. 

8 – منظور از موضوعات درخواستی چیست؟

با استفاده از نظرسنجی که در این قسمت از سایت از مخاطبان محترم صورت می گیرد، عناوین برنامه های آینده سایت اولویت بندی شده و در اختیار اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار می گیرد تا برنامه های آتی براساس نیاز مخاطبان تهیه شود. شرکت در این نظرسنجی به افزایش بهره وری سایت کمک شایان خواهد کرد. لازم به ذكر است كه فقط افرادی كه در سايت ثبت نام كرده باشند مي توانند موضوعات درخواستي خود را وارد كنند.

9- دریافت گواهی نهایی چگونه است؟

اطلاعات برنامه اي كه شما آن را با موفقيت گذرانده ايد و هزینه آن را پرداخت کرده اید، به صورت اتوماتيك در پروفايل شخصي شما وارد مي شود و شما امتياز برنامه را كسب خواهيد كرد. شما مي توانيد براي گرفتن گواهي به سامانه آموزش مداوم كل كشور (http://ircme.ir) مراجعه نماييد.

10- لینک سابقه مطالعاتی چیست؟

مخاطبانی که در سایت ثبت نام کرده اند می توانند از این لینک استفاده كنند. کلیه برنامه های نیمه تمام، پایان یافته و پرداخت شده، در این قسمت که یک کارنامه است ثبت می شود.

لازم به ذكر است است كه زمانيكه اعتبار مجوز برنامه به پايان رسيده باشد، اطلاعات شما از كارنامه مطالعاتي به آرشيو  برنامه ها منتقل مي شود.